Prominent & Leading Manufacturer from Surat, we offer 4 pole ryb ac connector, siemens gk-430 motor terminal plate, 3 way terminal connector, motor terminal block and kirloskar motor terminal block.
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Material | Dough Molding Compound (DMC) |
| Type | Barrier Strips |
| Part Number | 4 POLE |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Current Rating | 63A |
| Color | BLACK |
| Brand | HCI (RIFAI) |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Brand | HCI |
| Material | DMC |
| Color | WHITE & RED |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 120 Piece
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Material | Dough Molding Compound (DMC) |
| Color | Red |
| Packaging Type | Box |
| Brand | HCI |
| Screw Material | S.S & M.S |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 180 / Piece Get Latest Price
| Motor Frame Size | 315–355 |
| Current Rating | 63A |
| Number Of Terminals | 6 way |
| Rated Current | 160 A |
| Material | Bakelite |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 32A |
| Type | Feed-through |
| Color | RED |
| Brand | HCI RIFAI |
Minimum order quantity: 90 Piece
Mohammed G. Qureshi (Owner)
Rifai Industries
4/920-B,,Basement,Crystal Palace, Godown-3,Tilak Maidan Road,Begampura
Surat - 395003, Gujarat, India