Our product range includes a wide range of motor terminal block abb, kh 10 hp electric motor terminal board and m4 stud motor terminal board.
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Motor Frame Size | 112–132 |
| Current Rating | 63A |
| Number Of Terminals | 6 way |
| Rated Current | 125 A |
| Material | DMC |
| Connection Type | Stud |
| Mounting Type | Terminal Box |
| Insulation Material | DMC |
| Color | sky |
| With Links | Yes |
| Terminal Material | Nickel Plated Brass |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Material | Ceramic |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Electric Motor And Generator |
| Finish | Matt |
| Color | Red |
| Voltage | 1100 V |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Ceramic |
| Number Of Pins | 4 |
| Packaging Type | Box |
| Color | White |
| Weight | 0.40 Kg |
| Usage | Electric Motors and Genrators |
Mohammed G. Qureshi (Owner)
Rifai Industries
4/920-B,,Basement,Crystal Palace, Godown-3,Tilak Maidan Road,Begampura
Surat - 395003, Gujarat, India